Novinky

NIO spustilo nové jazykové mutace webu. Značí to blížící se expanzi značky

NIO včera spustilo nové jazykové mutace svých oficiálních webových stránek. Ty byly zatím jen v čínštině, angličtině a norštině. Nyní se přidávají další jazyky.

V menu jazyků můžete konkrétně nově vybírat z němčiny, nizozemštiny, švédštiny a dánštiny. Všechny tyto jazyky a země značí téměř jistě blížící se expanzi značky NIO do Evropy. Například tedy v Německu jsme společnosti blíže, než si možná myslíme. Ostatně před pár dny potvrdil CEO NIO, William Li, že firma bude přímo v Maďarsku vyrábět stanice pro rychlou výměnu baterie, které budou poté rozmístěny po Evropě. Což je samozřejmě efektivnější, než celé stanice dovážet z Číny a až na místě je montovat.

 

Plán automobilky je do konce roku 2022 expandovat právě do výše zmíněných zemí. Aktuálně NIO působí ve své domovské Číně a také Norsku, což je první stát Evropy, kam NIO směřovalo své nové prodejní kanály.

Jaké jsou dotace na elektromobil v zahraničí? A kde vyjde elektromobil nejvýhodněji?

Norsko jako první stát

Mnoho automobilek vyrábějící elektromobily si právě jako první zemi pro výrobu a testování vybírá právě Norsku. Má totiž jedny z nejvýhodnějších dotací pro EV v Evropě. Jste totiž kompletně osvobozeni od daně a DPH která činí 25 %. V Norsku s elektroautem také nemusíte platit a nebo máte o polovinu zlevněné různé poplatky (placené zóny ve městech, dálniční známky atd.).

Zdroj: nio.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky