ElektromobilitaNovinky
Trendy

Deutsche Telekom bude od roku 2023 nakupovat výhradně firemní elektromobily. Bude mezi nimi i NIO?

Největší německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom oznámila, že od 1. ledna 2023 bude nakupovat pouze služební elektromobily. Zaměstnanci v Německu budou mít na výběr z 33 modelů elektromobilů. Tento krok je součástí širších iniciativ skupiny v oblasti udržitelnosti.

Zástupci Deutsche Telekom oznámili postupné vyřazení spalovacích vozů z nových služebních flotil. Mluvčí zdůraznil, že “vyřazení se týká jen vybrané části vozového parku, konkrétně služebních vozů”, a nikoli například servisních vozidel.

Podle Telekom Mobility Solutions (TMS), dceřiné společnosti Telekomu, která je za flotilu firemních aut odpovědná, zahrnuje vozový park Telekomu 23 000 služebních a servisních vozidel, což z něj činí jeden z největších firemních vozových parků v Německu.

Emise CO2 (Oxid uhličitý) služebních vozidel společnosti Deutsche Telekom v Německu činily na konci roku 2021 přibližně 21 400 tun. Elektrifikace by měla do konce roku 2026 snížit emise o 76 % na přibližně 5 000 tun CO2.

V Evropě bude pravděpodobně nabízen i model ET5

Za nás je to tedy krok správným směrem, společnost zatím nezveřejnila, jaké modely si budou moci zaměstnanci pořídit. Teoreticky v nabídce mohou být i elektromobily společnosti NIO. Čínský výrobce totiž vstoupil na německý trh pouze před pár týdny a předpokládá se, že elektromobily tohoto výrobce budou extrémně populární a budou velkou konkurencí pro Teslu.

Zdroj: electrive.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky