ElektromobilitaNovinky
Trendy

Již zítra zahajuje NIO možnost nákupu modelů ET7, EL7 a ET5 v Evropě

Společnost NIO dnes ve své evropské verzi aplikace oznámila, že již 21. listopadu bude možné elektromobily NIO v Evropě koupit. Elektromobily byly zatím dostupné jen přes „leasing“ NIO Subscription.  

“Máme toho ještě hodně před sebou a v tento den (21. listopadu) poskytneme další podrobnosti o cenách a službách, BaaS a právech uživatelů),” uvedla společnost NIO.

Společnost NIO se rozhodla začít nabízet možnost nákupu elektromobilů v Evropě právě 21. listopadu, protože přesně před šesti lety uvedla v Londýně na trh elektrický supersport EP9.

“Jsme velmi hrdí na to, jak daleko jsme se dostali. Toho jsme mohli dosáhnout jen díky našim uživatelům a neuvěřitelné komunitě NIO,” uvedla společnost.

Společnost NIO představila evropským zákazníkům modely ET7, EL7 a ET5 na zahajovací akci NIO Berlin 7. října. Model EL7 je v Číně známý jako ES7. Elektromobil automobilka přejmenovala na poslední chvílí a to pravděpodobně kvůli sporu s Audi.

NIO Berlin
NIO Berlin 2022

Na rozdíl od elektromobilů, které automobilka prodává přímo v Číně a Norsku, nabízí NIO v Německu, Nizozemsku, Dánsku a Švédsku službu, kterou nazývá NIO Subscription a která místním spotřebitelům umožňuje elektromobily pouze pronajmout, nikoliv koupit.

Je zajímavé, že tento krok se následně setkal s velkou skepsí a kritikou, přičemž zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NIO, William Li, už 10. října uvedl, že společnost podcenila nadšení mnoha uživatelů z nákupu elektromobilů a že je NIO otevřené možnosti nákupu. A právě to se stane již zítra skutečností.

Na této situaci je krásně vidět, jak firma naslouchá majitelům elektromobilů NIO a také fanouškům. Málokterá společnost by dokázala během pouhých 3 dní strategii otočit a uznat tak, že možná udělala krok vedle a situaci podcenila.

Zdroj: cnevpost.com

Související příspěvky