AnalýzyNovinky

Deutsche Bank předpokládá, že NIO dodá v prosinci skoro 20 000 elektromobilů

Tým analytika Deutche Bank, Edisona Yu se vyjádřil ohledně budoucích dodávek elektromobilů NIO. Jaké se očekávají čísla?

NIO má aktuálně problémy s výrobou svých elektromobilů a to zejména kvůli stále trvajícímu omezení Covid-19 v Číně. Továrny jsou v lepším případě omezeny na výrobě a nějaké jsou dokonce zavřené. Problémy ale nezpůsobuje jen Covid-19, ale také dodávky křemíku, či montáž EDS (elektronicá uzávěrka diferenciálu).

Tyto problémy způsobily například v říjnu snížený počet dodávek elektromobilů – odhadem mohlo NIO dodat až 15 000 kusů vozidel, v realitě ale společnost dodala 10 059 vozidel, což je o 7,5 % méně než v září, kdy dodalo 10 878 vozů

Tým Edisona Yu ale předpovídá, že NIO dodá v listopadu 13 500 kusů elektromobilů a v prosinci poté skoro 20 000, konkrétně 19 500 kusů.

V prosinci může NIO doručit až 20 000 elektromobilů

Podle Edisona Yu je hlavní sledovat prosincové prodeje, protože NIO možná bude muset dodat téměř 20 000 kusů vozidel. Když NIO 10. listopadu oznamovalo výsledky za Q3 uvedlo, že ve Q4 očekává dodávky 43 000 až 48 000 vozů. To znamená, že v listopadu a prosinci dodá kumulativně 32 941 až 37 941 kusů elektromobilů.

Musíme brát také na vědomí, že NIO expanduje do Evropy a od 21. listopadu je možné si elektromobily NIO zakoupit a nejen pronajmout. Tento krok musí logicky zvýšit prodeje.

Zdroj: cnevpost.com

Je mi 31 let, jsem ženatý a mám syna 🙂 Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu jako SEO specialista, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie a z brandu se stává pomalu lovebrand. NIO má obrovský potenciál a do konce dekády bude jméno společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čeština‎English