ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO zveřejnilo evropské ceny elektromobilů. Přímý prodej začal právě dnes (aktualizováno)

Společnost NIO začala dnes v Evropě prodávat své elektromobily ET7, ET5, a EL7 (v Číně známé jako ES7). Vozidla si tak zájemci už nemusí pronajímat přes NIO Subscription, ale mohou si je přímo koupit. Jaké jsou ceny jednotlivých modelů v Německu, Švédsku, Nizozemsku a Dánsku?

Jako jeden z prvních, kdo sdílel na sociální síti Twitter ceny jednotlivých modelů byl partner našeho webu, @NIOAdmirer. NIO nabízí v Evropě jak elektromobily s baterií, tak také bez baterie, tj. se službou BaaS (Battery as a Service). Ceny jsou níže jsou pro německý trh přímo z aplikace NIO.

Níže je také tabulka s kompletním ceníkem včetně služby Baas.

Ptáte se, co je to BaaS? Battery as a Service je služba spočívající v tom, že si můžete koupit elektromobil NIO bez baterie. Cena vozu je poté výrazně levnější a akumulátor si pronajímáte za měsíční poplatek. Zajímavostí je, že ani NIO tyto baterie nevlastní, ale pronajímá si je od výrobce CATL na leasing.

Díky této službě tak můžete navštěvovat stanice pro rychlou výměnu baterie Battery Swap a akumulátor si tak vyměnit běbem 3 minut. Pokud si zakoupíte elektromobil NIO bez služby BaaS tj. již s akumulátorem, nemůžete využívat stanice pro rychlou výměnu baterie. Elektromobil tedy nabíjíte klasicky jako konkurence – u nabíječek. Pokud byste se službou nebyli spokojeni, tak po měsici používání ji můžete kdykoli zrušit.

Kompletní ceník pro Evropu včetně čínských cen

NIO Price Europe

V Německu si tak elektromobil NIO koupíte nejlevněji, naopak nejdražší bude v Dánsku.

Německo:

ET7 s baterií 75 kWh – 81 900 eur

ET7 s baterií 100 kWh – 90 900 eur

EL7 s baterií 75 kWh – 85 900 eur

EL7 s baterií 100 kWh – 94 900 eur

ET5 s baterií 75 kWh – 61 900 eur

ET5 s baterií 100 kWh – 70 900 eur

Na elektromobily dává také NIO záruku a to v trvání 5 let a nebo 150 000 km, podle toho, co se stane dříve. Dle informací od NIO je možné elektromobily objednat ihned.

Zdroj: carnewschina.com

Související příspěvky