AnalýzyElektromobilita

Deutsche Bank se vyjádřila k prodeji elektromobilů v Číně: září je přechodným měsícem

Prodejní výsledky čínských společností, souhrnně označené jako Fab 5 (NIO, XPeng Motors, Li Auto, Zeekr a Hozon Auto) byly v září ovlivněné přechodem na nové produkty a také problémy s dodávkami dílů pro nové vozy, uvádí analytický tým Deutche Bank pod vedením Edisona Yu.

Společnost Li vykázala průměrné prodeje, přičemž NIO provázely problémy s dodávkami dílů pro jejich vlajkový model ET7. Problémy společnosti XPeng se dále zhoršují, zatímco společnost Zeekr má rekordní poptávku a jejich prodeje téměř překonaly prodeje XPeng. Společnost Hozon zaznamenala rekordní prodej 18 000 kusů.

Tým Edisona Yu očekává obecné zvýšení produkce a to například uvedením nových produktů, jako například NIO ET5, kde by se mohlo jednat až o 10 000 dodaných kusů měsíčně.

Fab 5

Analytický tým zároveň předpokládá zvýšení konkurence v prémiovém segmentu uvedením dvou vozů společnosti Li Auto (Li L8 a Li L7), které budou uvedeny v prvním čtvrtletí příštího roku, stejně jako SUV G9 společnosti XPeng.

Deutsche Bank nastavila cenový cíl na akcii NIO na 45$

Podle odhadů by se měla situace s dodavateli stabilizovat, což by mohlo znamenat zlepšení prodejů v dalších měsících.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky