ElektromobilitaNovinky

Společnost WeLion, dodavatel baterií pro NIO, uzavřel smlouvu o financování

Společnost WeLion, výrobce a dodavatel polotuhých průtokových (semi-solid-state) baterií, získala financování ve výši přibližně 4,8 mld. Kč, které použije na urychlení výstavby své výrobní linky a zvýší své investice do výzkumu a vývoje.

WeLion byla založena v roce 2016 se sídlem v Pekingu. Zaměřuje se na výrobu hybridních elektrolytických lithium-iontových a plně polovodičových lithiových baterií.

Následně došlo k uzavření spolupráce například se společností NIO a Geely. Očekává se zahájení sériové výroby hybridní baterie s pevným a kapalným elektrolytem a předběžným termínem dodávek pro NIO je přelom roku 2022 (případně první pololetí roku 2023). Podle předběžných odhadů by s touto baterii mohly elektromobily NIO dosáhnout mety 1 000 kilometrů na jedno nabití.

Společnost WeLion, dříve neznámý start up, si získal pozornost při představení 150 kWh baterie pro společnost NIO.

Při představení svého vlajkového modelu ET7 uvedla společnost NIO, že na přelomu roku 2022 by měla být k dispozici i úplně nová polovodičová baterie s kapacitou 150 kW, ale nebyly poskytnuty údaje o dodavateli této baterie. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že by se mělo jednat právě o společnost WeLion.

Necháme se tedy překvapit, jakých výsledků bude s novou baterií sedan ET7 dosahovat.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky