ElektromobilitaNovinky
Trendy

Mobileye testuje v Německu autonomní řízení s NIO ES8

Společnost Mobileye (divize společnosti Intel) zaměřená na autonomní vozidla, zahájila v Německu testování elektromobilů NIO ES8. Plán testování byl oznámen před více než rokem. 

Mobileye bude testovat autonomní systémy SUV ES8 na německých silnicích již během pár týdnů. Kvůli tomu musel projít procesem TÜV SÜD AV-Permit a nyní drží oficiální povolení. NIO k tomu použije hned 15 kusů svého modelu ES8 a testovat se bude od roku 2023 do konce roku 2024 ve dvou městech poblíž Frankfurtu, Darmstadtu a Offenbachu. Autonomní řízení 4. úrovně je řízení bez zásahu člověka, pro jistotu budou ve vozidlech ale sedět lidé, aby předešli případným problémům, nebo dokonce i nehodě.

Vozidla budou vybavena nutnými senzory a softwarem: osmi systémovými čipy (SoC) EyeQ5, přičemž čipy mají výkon 24 tera operací za sekundu při spotřebě 10 wattů.

Německo schválilo řízení bez řidiče

Německo nedávno přijalo zákon o autonomních vozidlech, který umožňuje provoz aut bez řidiče. Německo tak ukázalo, že je jedním z globálních leadrů v AV a budoucnosti se rozhodně nebojí – naopak ji jde naproti. My jsme zvědaví, jak testování dopadne a doufáme, že někdy uvidíme samotné testování na živo přímo na německých silnicích.

V minulosti jsme vás informovali, že Mobileye začal testovat vozidla NIO také v americkém Detroitu. Nyní se tedy testování rozšiřuje i do Evropy a Německo je ideální místo.

Co je Mobileye?

Mobileye je společnost vyvíjející technologie autonomního řízení a pokročilé asistenční systémy včetně kamer, počítačových čipů a softwaru. Mobileye koupil Intel v roce 2017

Monileye a NIO podepsali už v roce 2019 strategickou spolupráci v oblasti vývoje vysoce automatizovaných a autonomních vozidel (AV).

Společnost těží z několika inovací, mezi které patří snímání True Redundancy™, hromadné mapování Road Experience Management™ (REM) a politika řízení s ohledem na odpovědnost (RSS). Vozidla budou vybavena nutnými senzory a softwarem: osmi systémovými čipy (SoC) EyeQ5, přičemž čipy mají výkon 24 tera operací za sekundu při spotřebě 10 wattů.

Zdroj: mobileye.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky