ElektromobilitaNovinky

ET5 je za dveřmi, NIO dokončuje školení zaměstnanců

Společnost NIO dnes dokončila interní školení zaměstnanců pro očekávaný model ET5. Zaměstnanci jsou tak již seznámeni s veškerými informacemi, detaily a prodejními argumenty týkající se tohoto nového sedanu. První dodávky se očekávají už 30. září. 

„Školení zaměstnanců pro model NIO ET5 bylo dokončeno a již brzy budou zahájeny testovací jízdy zaměřené pro samotné budoucí majitele“, uvedl Frederick Bai, vedoucí týmu školení uživatelských zkušeností společnosti NIO.

Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektormobil předobjednat. Základní cena modelu je stanovena na 328 000 RMB (cca 1 170 151 Kč). Dostupný bude zatím jen v domovské Číně, postupně se ale očekává, že bude dostupný i v dalších státech, včetně Evropy.

Sedan jde přímo proti konkurenční Tesle Model 3 nebo BMW i4 a zdá se, že elektromobil bude extrémně populární. Zajímavé je, že v nejvyšší verzi se 150 kWh baterií ujede dle oficiálních čísel až 1 000 km na jedno nabití. To je ovšem teoretické číslo na papíru a bude zajímavé si počkat na reálný dojezd.

Srovnání Tesla Model 3 Long Range (2021) a NIO ET5 100 kWh

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky