ElektromobilitaNovinky

NIO zveřejnilo deliveries za duben 2023

Jak bývá zvykem každý měsíc, i tentokrát zveřejnila společnost NIO své dodávky za předchozí měsíc, tj. za duben 2023. Jak se čínskému výrobci elektromobilů vedlo? Upřímně, nic moc. 

Společnost doručila pouze 6 658 elektromobilů. To je sice nárůst oproti minulému roku o 31 %, i tak je to ale málo a většina lidí včetně investorů asi čekala více. Hlavním důvodem takto nízkého čísla je pravděpodobně skutečnost, že společnost na několik dní v dubnu vypnula své výrobní linky a výroba tak zcela stála. Důvodem je to, že NIO upgraduje svá vozidla z původní platformy NT 1.0 na NT 2.0 a menší zastavení továrny tak bylo nezbytné.

Zajímavý názor na deliveries má také Dan Hamerník, který na náš web občas něco sepíše:

Pokud NIO neudělá v květnu přes 18 000 aut a v červnu přes 25 000 aut, tak bída a pak už prostě nemůžou zvládnout 240 000 aut ročně (cíl). @SmudlaProduktak

Co na dodávky říkáte vy? Čekali jste takovéto číslo, nebo jste zklamaní?

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
Twitter

Související příspěvky