ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO bude ke konci roku 2023 působit v 11 zemích. Víme, které to jsou

Na sociální síti Reddit se objevila zajímavá informace přímo od samotného top managementu společnosti NIO. Čínský výrobce bude ke konci roku 2023 působit v 11 zemích, jaké to jsou? 

Aktuálně NIO prodává své elektromobily v Číně a Norsku a během pár týdnů také v Německu, Dánsku, Nizozemsku a Švédsku. K této šestici států se během roku 2023 přidá také Velká Británie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko. Tyto země jsou tedy potvrzené managementem NIO, co se týká nepotvrzených zemí, tak zde figuruje hlavně Francie a Portugalsko.

Již před pár dny jsme vás informovali, že NIO vstoupí ke konci roku 2023 do Velké Británie společnost již dokonce našla regionálního ředitele a nyní zaměstnanci NI0 hledají v Londýně nejlepší místo pro showroom NIO House.

Příspěvek z Redditu:

NIO Europe

V Evropě tak budeme elektromobily NIO potkávat daleko častěji a častěji budeme také vídat stanice pro rychlou výměnu baterie Battery Swap, které NIO staví obrovským tempem. Například v sousedním Německu by měly být tyto stanice na každých cca 160 km dálnic.

NIO nabírá zaměstnance v Evropě. Za 24 hodin zveřejnilo 37 nových pozic

Pro tyto všechny Evropské státy bude nabíjecí stanice a stanice Battery Swap vyrábět továrna v Maďarsku. CEO společnosti NIO, William Li také zopakoval cíl společnosti, který je postavení 1 300 stanic pro výměnu baterie po celém světě do konce roku 2022. Mít továrnu v Evropě je tak logický krok a čínská společnost ušetří obrovské náklady, než kdyby jednotlivé komponenty dovážela až z Číny.

Zdroj: Reddit.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky