ElektromobilitaNovinky

NIO nabírá zaměstnance v Evropě. Za 24 hodin zveřejnilo 37 nových pozic

Společnost NIO nebere expanzi do Evropy na lehkou váhu a jejich HR oddělení má plné ruce práce. Během posledních 24 hodin totiž společnost otevřela 37 pracovních pozic. 

Společnost nyní působí v domovské Číně, Norsku a před pár dny oficiálně vstoupila do Německa. Do konce roku bude následovat také Nizozemsko, Dánsko a Švédsko. Z informací, které byly zveřejněny před pár dny také víme, že NIO se v roce 2023 oficiálně podívá do Velké Británie. William Li také potvrdil, že společnost před pár dny dokonce obsadila pozici lokálního ředitele pro Velkou Británii, jméno dotyčného ale není zveřejněno.

Co se pracovních pozic týká, tak ty společnost hledá v Německu, Švédsku, Norsku, Dánsku, Nizozemsku, Velké Británii a Maďarsku.

V Maďarsku se nachází továrna na výrobu stanic pro výměnu baterií Battery Swap. CEO společnosti NIO, William Li také zopakoval cíl společnosti, který je postavení 1 300 stanic pro výměnu baterie po celém světě do konce roku 2022. Mít továrnu v Evropě je tak logický krok a čínská společnost ušetří obrovské náklady, než kdyby jednotlivé komponenty dovážela až z Číny.

NIO otáčí a vedle elektromobilů na leasing bude auta v Evropě i prodávat

V nabízených pozicích se nejčastěji vyskytují technické pozice – JAVA Dev Engineer, Power Infrastructure Manager, ale také různé obchodní pozice.

Pokud byste měli zájem pracovat pro NIO, kariérní stránky naleznete ZDE.

Zdroj: twitter.com

Související příspěvky