ElektromobilitaNovinky
Trendy

Na NIO Day 2022 se představí 2 nové elektromobily, potvrdil William Li

Samotný CEO společnosti NIO, William Li, potvrdil, že na NIO Day 2022, který se bude konat 24. prosince, budou představeny 2 nové modely elektromobilů.

Informaci potvrdil na včerejší akci za účelem komunikace s uživateli, kde byl dotázán na to, jaké nové modely na NIO Day 2022 uvidíme. Odpověď zněla takto:

„Otázka, který elektromobil bude uveden na trh, zůstává zatím utajena. Co však můžeme prozradit, je, že na NIO Day uvedeme dva modely“

Očekává se, že společnost představí nové modely elektromobilů pro rok 2023 a to zejména model ET5 s shooting brake a nebo také spekulované SUV NIO ES9. Nechme se tedy překvapit, co si na nás NIO nachystá.

Generální ředitel NIO Willam v minulosti informoval, že firma neuvede na trh levnější model, než je aktuálně ET5 a ani spekulovaný, sériový, dvoudveřový sportovní model. Příští rok se prý dočkáme modelu „s charakterem“, což může být práve verze s shooting brake.

NIO ET5 Shooting brake
NIO ET5 Shooting brake

Na konci srpna se na Twitteru objevily zajímavé fotografie neznámého elektromobilu. Pravděpodobně se jedná o ještě nepředstavený ES9 a nebo upragovanou verzi stávajícího modelu ES8 opatřenou systémem LiDAR. Model vypadá opticky větší, což by avizovalo větší prostor pro třetí řadu sedadel a výrazný posun druhé řady. K tomu se ještě tvar zadního světla výrazně liší od modelu ES7.

NIO ES9
NIO ES9

Zdroj: techgoing.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky