ElektromobilitaNovinky

NIO instaluje 20 stanic na výměnu baterie v nabíjecích parcích společnosti EnBW

Společnost NIO v Německu dále zvyšuje počet stanic Battery Swap. Nyní přibude dalších 20 těchto stanic a to díky spolupráci s EnBW.

Stanice budou nainstalovány ve 20 nabíjecích parcích v Německu, které vlastní energetická společnost EnBW (EnBW Energie Baden-Württemberg AG).

NIO chce do konce roku 2023 mít v Evropě 120 stanic pro výměnu baterie. Koncem září se otevřela první stanice v německém Zusmarshausenu, ve spolupráci s provozovatelem nabíjecích stanic Sortimo a společností TSG

EnBW Energie Baden-Württemberg AG, nebo jednoduše EnBW, je veřejně obchodovaná energetická společnost se sídlem v Karlsruhe v Německu. Jak název napovídá, EnBW sídlí v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Německá EnBW, která do infrastruktury pro nabíjení elektromobilů investuje více než 100 milionů eur (105,26 milionu USD) ročně, plánuje v budoucnu rozšířit spolupráci i s NIO a v plánu je instalace dalších výměnných stanic.

V domovské Číně má NIO aktuálně 1 254 stanic pro výměnu akumulátorů a v plánu je jejich zvýšení až na 4 000 do konce roku 2025. Zajímavé také je, že asi 1 000 stanic z celkového počtu je plánováno na výstavbu v jiných zemích, než je Čína. Náklady na výstavbu jedné stanice jsou dle oficiálních informací kolem 500 000 amerických dolarů, tj. asi 11,5 milionů korun.

NIO Battery Swap

Zdroj: reuters.com

Související příspěvky