Novinky

Šéf oddělení divize mobilních telefonů ve společnosti NIO odchází

Dnešní zpráva od místních médií v Číně informuje o odchodu Yin Shuijuna, šéfa divize chytrých telefonů ve společnosti Nio.

Z interního e-mailu společnosti Nio, datovaného 5. ledna, vyplývá, že Yin odchází a vedení oddělení chytrých telefonů převezme Bai Jian, který je šéfem hardwaru ve společnosti. Yin se připojil k společnosti Nio na začátku roku 2022, předtím působil jako prezident čínské kosmetické aplikace Meitu, kde byl zodpovědný za obchod s telefony.

Reorganizace týmu smartphonu NIO neznamená ukončení této činnosti, jak uvádí 36kr, a podle některých informací od odborníků plánuje společnost Nio uvést na trh nejméně tři generace chytrých telefonů. Dříve Nio plánovala investovat do svého telefonního businessu 1 miliardu RMB (140 milionů USD) ročně, a Nio Phone má být upraven na modely s kódovými označeními Alps a Firefly.

První model Nio Phone byl představen 21. září na akci Nio In 2023 Innovation Day. Jedná se o vlajkový smartphone s operačním systémem Android, dostupný ve třech variantách za ceny od 6 499 RMB, 6 899 RMB až po 7 499 RMB.

William Li, generální ředitel společnosti Nio, zdůraznil, že Nio Phone je určen majitelům vozů Nio a poskytne nový zážitek z konektivity zaměřené na automobily. Nio Phone má speciální akční tlačítko, které umožňuje uživatelům rychle aktivovat více než 30 funkcí, včetně ovládání funkcí vozidla, jako je nastavení teploty klimatizace nebo zapnutí a vypnutí masáže sedadel.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky