ElektromobilitaNovinky

Z továrny v Maďarsku vyjela první výměnná stanice pro Německo

V minulosti jsme vás informovali, že maďarská vláda a společnost NIO uzavřeli dohodu o vytvoření nové továrny pro stanice pro výměnu baterie blízko Budapešti. A právě dnes sjela z výrobní linky první stanice, která je určená pro Německo.

17. června potvrdil CEO společnosti NIO, William Li (Kdo je William Li, zakladatel NIO Inc.?), že společnost bude v Maďarsku vyrábět stanice pro rychlou výměnu baterie Battery Swap. O pár týdnů později, 30. července podepsala společnost NIO a maďarská vláda dohodu o výstavbě.

Továrna se nachází v Biatorbágy, což je jen pár kilometrů západně od Budapešti. Vyrábí se v ní stanice pro výměnu baterií Battery Swap, které bude NIO používat v Evropě, nejprve tedy v Německu.

NIO vstoupí na německý trh 7. října

Závod bude vyrábět stanice v počtu 240 za rok, čímž bude NIO také plnit svůj dlouhodobý cíl – mít v provozu celosvětově 4 000 stanic do konce roku 2025. Nyní jich má NIO něco přes 1 000 kusů. Investice do závodu je 5,5 miliardy maďarských forintů a státní dotace ze strany Maďarska je poté 1,7 miliardy maďarských foritnů. NIO tímto krokem také vytváří několik stovek nových pracovních pozi.

Co je stanice Battery Swap?

Účel stanice je tak rychlá výměna baterie vozu, tj. odpadá časově náročnější nabíjení akumulátoru. To se hodí v případě, kdy chcete ušetřit čas a nebo z nějakého jiného důvodu nechcete čekat 10, 20 minut na dobití baterie u nabíječky. Elektromobily NIO už jsou totiž od začátku navržené právě s ohledem na tento účel a vybitou baterii můžete vyměnit za plně nabitou za 2-3 minuty. A to je velká časová úspora.

 

Zdroj: twitter.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky