ElektromobilitaNovinky

NIO staví v Německu druhou stanici Battery Swap

Společnost NIO vstoupí na něměcký trh již 7. října a přípravy jsou v plném proudu – pomalu ale jistě se již staví infrastruktura spočívající ve stanicích pro rychlou výměnu baterie. NIO už staví druhou v pořadí.

Druhá výměnná stanice Battery Swap se aktuálně staví v Hildenu, což je východně od Düsseldorfu na strategickém bodě. NIO začalo v průběhu minulého týdne registrovat desítky elektromobilů ET7 na německé státní poznávací značky. NIO má podle oficiálních informaci vstoupit na trh už začátkem října a to s vlajkovým sedanem ET7 se 100kWh baterií a dojezdem přibližně 600 km, který jde proti konkurenční Tesle Modelu S. Čínský výrobce ji začal tyto modely dovážet z Číny nákladní lodí a nyní je postupně registruje na německé SPZ, aby splňovaly všechny legislativní podmínky a začátek prodejů tak proběhl bez komplikací.

Později by měla být dostupná k modelu ET7 také 150 kWh baterie, a nabídka elektromobilů s rozšíří o NIO ES8 a ET5. U všech modelů bude k dispozici služba Baas, takže elektromobil si budete moci zakoupit i bez baterie a platit měsíční poplatek za pronájem akumulátoru.

Jakmile NIO vstoupí do Německa, téměř ihned je v plánu expanze do Dánska, kam se má společnosti oficiálně podívat koncem října. Poté do konce roku bychom měli NIO vidět také ve Švédsku a Nizozemsku. To by pro rok 2022 stačilo a v roce 2023 společnost čeká další, ještě větší vlna expanze – pravděpodobně do Francie, Rakouska, Portugalska a dalších států. V USA uvidíme NIO v roce 2025.

 

NIO Battery Swap

K čemu stanice Battery Swap slouží?

Účel stanice je tak rychlá výměna baterie vozu, tj. odpadá časově náročnější nabíjení akumulátoru. To se hodí v případě, kdy chcete ušetřit čas a nebo z nějakého jiného důvodu nechcete čekat 10, 20 minut na dobití baterie u nabíječky. Elektromobily NIO už jsou totiž od začátku navržené právě s ohledem na tento účel a vybitou baterii můžete vyměnit za plně nabitou za 2-3 minuty. A to je velká časová úspora.

NIO postavilo v Číně už 1 100 stanic pro výměnu baterie

Zdroj: twitter.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky