ElektromobilitaNovinky

Nio otevřelo 150 výměnou stanici v Šanghaji a blíží se k cílovému počtu 2300 stanic do konce roku

Společnost Nio otevřela v Číně 2 292 výměnných stanic a blíží se dosažení cíle, kterým je minimálně 2 300 do konce roku 2023.

Společnost dnes oznámila, že více než 95 procent majitelů Nio v Šanghaji najde stanici pro výměnu baterií do 3 kilometrů od svého domova. V regionu Šanghaj se uskutečnilo více než 3,78 milionu výměn baterií.

Všechny elektromobily Nio podporují výměnu baterií, která majitelům umožňuje upgradovat jejich 70/75 kWh baterie standardní řady na 100 kWh baterie s dlouhým dojezdem na roční, měsíční nebo denní bázi. Tuto službu využilo více než 60 procent majitelů.

V současné době může více než 80 procent majitelů Nio podle mapy nabíječek najít stanici pro výměnu baterií do 3 kilometrů od svého domova.

Kromě již zmíněné rozsáhlé sítě výměnných stanic je možné využít i standardní formu dobíjení přes nabíjecí stanice.

Je velmi pravděpodobné, že se společnosti povede cíl v počtu výměnných stanic naplnit a my budeme doufat, že se příští rok povede zvednout i prodeje nových elektromobilů a to jak v Číně, tak i na evropském trhu.

 

Petr Spevak

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Zdroj
Cnevpost.com

Související příspěvky