ElektromobilitaNovinky

NIO pracuje na super luxusním sedanu. Má být konkurencí pro Mercedes-Maybach třídy S

Celý projekt luxusního sedanu je prý ve stádiu návrhu a na trh by měl být uveden v roce 2024. Skvělá zpráva je, že by se měl prodávat celosvětově, takže i v Evropě.

Vývoj takového vozu je logickým krokem, protože NIO zatím nemá model, který by pokrýval trh s vyššími cenami. Cena luxusního elektromobilu by se měla pohybovat kolem 144 000 $, což je skoro dvojnásobek aktuálně nejdražšího modelu. Tím je v současné době SUV ES7, jehož nejdražší verze stojí v Číně před dotacemi cca 78 000 $.

Elektromobil by měl být konkurencí pro Mercedes-Maybach třídy S, což je od NIO hodně sebevědomé a je vidět, že si věří. Mercedes-Maybach je totiž v zásadě to nejlepší, co německá automobilka nabízí. Doufejme tedy, že budoucí NIO sedan bude konkurencí nejen cenou, ale také kvalitou zpracování, materiály, zážitkem z jízdy a výbavou.

Teoreticky je možné, že se nějaké bližší detaily dozvíme na nadcházejícím NIO Day 2022, který se koná již za pár dní. Očekává se, že společnost představí nové modely elektromobilů pro rok 2023 a to zejména model ET5 s shooting brake a nebo také spekulované SUV NIO ES9. Nechme se tedy překvapit, co si na nás NIO nachystá.

Žádné další informace o chystaném elektromobilu zatím nemáme.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky