ElektromobilitaNovinky
Trendy

Společnost NIO otevřela v Berlíně inovační centrum

NIO otevírá inovační centrum v Berlíně, aby podpořilo místní výzkum a vývoj softwaru.

Podle informací sdělených společností NIO by berlínské inovační centrum mělo pomoci zdokonalit elektromobily NIO jak v Evropě, tak i na celém světě.

Inovační centrum, které bylo oficiálně otevřeno 4. července, se nachází na adrese Rotherstraβe 19, 10245 Berlín a pokrývá 1 500 metrů čtverečních.

Toto je první výzkumné a vývojové centrum NIO v Evropě a podle oznámení společnost, bude od nynějška pracovat na vývoji softwaru pro produkty a technologie NIO pět různých týmů. Společnost má globální designové centrum v Mnichově. Inovační centrum je také zodpovědné za lokalizaci a testování softwaru se zaměřením na oblasti včetně autonomního řízení, digitálních systémů, digitální architektury, digitálního kokpitu, uživatelské zkušenosti s rozhraním a hlasovým asistentem NOMI.

Vývojový tým inovačního centra se skládá z více než 25 zaměstnanců z 11 různých zemí. Koncem minulého měsíce společnost uvedla, že zaměstnává v Evropě více než 1 300 lidí, z nichž většina sídlí v Německu. Inovační centrum v Berlíně bude také sloužit jako výzkumné a vývojové centrum pro NIO Power a jako operační řídící centrum pro všechny evropské stanice pro výměnu baterií.

Tímto krokem se jednoznačně ukazuje, jak důležitý je pro společnost NIO evropský trh. Doufám, že se brzy ukáže, jak kvalitní jsou elektromobily značky NIO a projeví se to pozitivně na prodejích nových vozů i na evropské půdě.

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky