ElektromobilitaNovinky

150 kWh baterie přijde v červenci. Informace se objevuje v uživatelských manuálech

NIO začalo ke svým elektromobilům dodávat aktualizované uživatelské manuály. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, kdyby se v dokumentu neukrývala celkem podstatná informace. 

Nový manuál totiž obsahuje informace o dosud největší baterii, jakou kdy NIO poskytovalo – akumulátor o kapacitě 150 kWh. Tato baterie by měla být dostupná už v tomto měsíci, tj. v červenci 2023. Nový 150kWh akumulátor váží 575 kg, což je o 20 kg více, než menší 100 kWh baterie. Ta váží 555 kg.

Podle uživatelských příruček má článek napětí 3,31 V a kapacitu 110 Ah. Stejně jako ostatní akumulátory od společnosti CATL má 150kWh akumulátor délku, šířku a výšku 2 062 mm, 1 539 mm a 185,6 mm.

A nyní to nejdůležitější a to je dojezd. Nová baterie zvýší dojezd modelu ES8 na 850 km, modelu ES6 na 900 km a modelu ET7 na více než 1 000 km. Tato čísla jsou odhady NEDC (New European Driving Cycle).

Polovodičová baterie čínské společnosti s kapacitou 150 kWh obsahuje pevný elektrolyt narozdíl od tekutého elektrolytu, který se nachází ve standardních lithium-iontových bateriích. Baterie společnosti NIO obsahuje anodu vyrobenou z kompozitu křemíku a uhlíku a niklovou katodu. Nabízí tak energetickou hustotu 360 Wh/kg.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky