ElektromobilitaNovinky

Do konce května se možná dočkáme dvou nových NIO elektromobilů

Prezident společnosti NIO sdělil veřejnosti zajímavou informaci – do konce května tohoto roku bychom se měli dočkat dalších 1-2 modelů NIO. Ty by mohly být dodány dříve, než EC7 a nový, faceliftovaný ES8.

Qin Lihong uvedl, že jeden nebo dva nové modely společnosti NIO, které budou teprve představeny, by mohly být dodány dříve než EC7 a nový ES8. Tuto informaci sdělil prezident společnosti NIO v Pekingu.

Je pravděpodobné, že jeden model bude ET5 ve verzi se shooting brake. Nový produkt by měl mít odlišnou podobu proti modelům, které známe z aktuální nabídky NIO. Na čínských sociálních sítích kolují informace o tom, že NIO možná uvede na trh model ET5 právě se shooting brake. Tento model byl již také spatřen na čínských silnicích a reálně vyfocen. Nyní je jen otázka, kdy elektromobil společnost oficiálně ukáže.

„Shooting brake je 3 či 5dveřový typ karoserie s hranatou zádí. Má zadní vyklápěcí část jako kombi nebo hatchback. Někdy se též používají jedny anebo pár bočně vyklápěcích dveří.“

Tato nová varianta modelu ET5 se bude velmi pravděpodobně prodávat také v Evropě. Model ET5 je nejlevnějším modelem v nabídce NIO. Výrobce prodal v prosinci loňského roku 7 594 kusů a čínská cena začíná na 300 000 juanech. což je asi 44 000 dolarů.

Druhým elektromobilem by pak mohlo být menší SUV ES6, které nyní NIO převádí z původní platformy NT 1.0 na NT 2.0. Pokud by se ale někdy dostalo také do Evropy, prodávalo by se zde pod označením EL6 a to kvůli sporu v německým Audi. Německý výrobce totiž v minulosti žaloval NIO za název ES6 a to z důvodu, že je prý zaměnitelný s Audi S6.

NIO ES6

 

Zdroj: arenaev.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky