ElektromobilitaNovinky

Na NIO výměnných stanicích se během oslav Nového roku vyměnilo téměř 1 milion baterií

Během oslav svátků čínského Nového roku se vyměnilo téměř 1 milion baterií na NIO výměnných stanicích.

V období od 13. do 29. ledna proběhlo více než 906 tisíc výměn baterií a denní rekord v tomto období činil více než 62 tisíc výměn baterií za jediný den.

Právě proběhlé oslavy čínského Nového roku jsou z hlediska cestování nejvytíženějším obdobím a právě z toho důvodu jsou čísla tak obrovská. Od 13. ledna do 5. února jsou všechny stanice pro výměnu baterií NIO podél dálnice otevřeny majitelům vozidel zdarma, k neomezenému použití a fungují 24 hodin denně.

Od 13. ledna do 29. ledna poskytly stanice pro výměnu baterií NIO podél dálnic celkem 282 850 bezplatných služeb, uvedla společnost ve včerejším článku. Ve srovnání s jinými elektromobily, jejichž nabíjení trvá v průměru jednu hodinu, tyto bezplatné služby od NIO ušetřily řidičům 259 279 hodin cestování po dálnici.

Jen během těchto svátku se díky ekologickému provozu elektromobilů NIO snížily kumulativní emise uhlíku o více než 18 tisíc tun. Řidiči elektromobilů NIO za toto období ujeli cca 276 milionů kilometrů.

V tomto směru má NIO velmi dobře prošlápnutou cestu a těmito kroky, jakým byla akce na bezplatnou výměnu baterií, se snaží dostat do povědomí široké veřejnosti.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky