ElektromobilitaNovinky

Prodeje NIO příští rok v Číně překonají prodeje vozů Lexus

CEO společnosti NIO, William Li, uvedl v rozhovoru pro média zajímavou informaci ohledně cílů NIO pro rok 2023.

Li řekl, že očekává, že NIO bude mít v příštím roce více prodejů, než co má v Číně Lexus (brány jsou pouze vozy se spalovacím motorem). Roční prodeje vozů Lexus se spalovacími motory se v Číně pohybují kolem 200 000 kusů.

V loňském roce prodal Lexus v Číně přibližně 200 000 kusů vozů se spalovacími motory. Prohlášení, generálního ředitele tedy znamená, že NIO očekává, že v Číně prodá za rok více než 200 000 elektromobilů.

William Li

Od ledna do listopadu 2022 dodala společnost NIO 106 671 kusů elektromobilů, což je o 31,79 % více než 80 940 kusů ve stejném období za rok 2021. V roce 2021 společnost dodala 91 429 vozidel.

“Naše prodeje za celý příští rok jsou rozhodně ještě daleko od prodejů vozů se spalovacími motory BMW, Mercedes-Benz a Audi a my musíme respektovat logiku. Jsem však přesvědčen, že v příštím roce překonáme prodeje vozů Lexus s se spalovacími motory,” řekl Li.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky