Novinky
Trendy

NIO testuje humanoidní roboty ve svých výrobních linkách

Výrobce humanoidních robotů UBTech předvedl svého robota Walker S pracujícího na montážní lince v továrně Nio a to prostřednictvím videa.

Nio provádí testy humanoidních robotů na své montážní lince, což má ještě více zautomatizovat již dobře automatizovaný proces.

Podle UBTech je to poprvé, kdy robot Walker S absolvuje skutečný provozní proces v továrně na výrobu nových energetických vozidel (NEV). Firma na platformě Weibo uvedla, že “za zdánlivě jednoduchými úkoly stojí pokročilá technologie a síla”.

Nio zveřejnila nové personální změny ve svém vedení. Nebojte, o roboty se tady nejedná

Během tréninku Walker S využil své schopnosti snímání a přenosu obrazu v reálném čase a podílel se na kontrole kvality různých komponent, včetně zámků dveří, bezpečnostních pásů a krytů světlometů. UBTech neposkytl další informace o účelu Walkeru S v elektromobilech Nio a společnost Nio nezveřejnila žádné informace o průběhu testů.

Podle šéfa značky UBTech, Tana Mina, je klíčové, aby humanoidní roboti vstoupili do průmyslové výroby inteligentně.

“Je důležité, aby roboti pracovali v reálném továrním prostředí a hledali efektivní řešení,” řekl Tan.

UBTech, se sídlem v Šen-čenu, byla založena v březnu 2012 a specializuje se na humanoidní a inteligentní servisní roboty. Firma debutovala na hongkongské burze 29. prosince 2023 pod symbolem 9880, čímž se stala prvním výrobcem humanoidních robotů, který se tam dostal.

Walker je 145 centimetrů vysoký a váží 77 kilogramů podle informací na webových stránkách UBTechu.

Robot používá procesory Intel i7 7500U a i5 6200U a operační systém Ubuntu + Linux RT Preempt + ROS + Android.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
https://www.moomoo.com/

Související příspěvky