Novinky

Hacker ukradl data ze serverů NIO, požaduje 135 bitcoinů

Podle prohlášení, které dnes vydalo NIO, byla společnost napadena hackerem. Stalo se to už 11. prosince, kdy obdržela externí email se znepokojivou zprávou.

V emailu stojí, že hacker či skupina hackerů má uživatelská data o majitelích vozů NIO a také prodejní data do srpna 2021. Ihned po přijetí emailu sestavila společnost speciální vyšetřovací tým a celou situaci oznámila na patřičných orgánech. Hacker za data požaduje 2,25 milionu dolarů, což je při dnešní ceně asi 135 bitcoinů.

Po tomto incidentu provedla společnost NIO výrazné vylepšení zabezpečení, aby se podobný útok nemohl nikdy v budoucnu opakovat, uvádí prohlášení.

Tento rok je to již podruhé, kdy můžeme NIO spojovat s kryptoměnami. V dubnu 2022 totiž jeden ze správců serverů společnosti NIO využíval své postavení k tomu, aby na firemních serverech těžil Ethereum. Moc dlouho mu to ale nevydrželo a toto zneužití bylo rychle odhaleno.

Situaci budeme průběžně sledovat, více oficiálních informací zatím k situaci nemáme. Vše je nyní ve stádiu vyšetřování.

Zdroj: bnnbloomberg.ca

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky