ElektromobilitaNovinky

Battery Swap stanic bude v Číně podstatně více. NIO uzavřelo strategické partnerství

Společnost NIO uzavřela nové partnerství s Henan Province Toll Highway Management Co. Ltd. Výsledkem má být rychlejší výstavba sítě stanic pro rychlou výměnu baterií Battery Swap ve střední Číně.

Henan Province Toll Highway Management poskytuje služby v oblasti výstavby dálnic, mostů, tunelů a dalších dopravních staveb v Číně. Společnost také poskytuje služby v oblasti provozu dálnic, pronájmu strojů, či mytí automobilů.

NIO bude spolupracovat se svým partnerem na výstavbě dobíjecích stanic a stanic pro výměnu baterií Battery Swap na hlavních dálnicích a v oblastech s vysokým provozem v provincii Henan. Obě strany tak budou intenzivně spolupracovat na výstavbě nabíjecích a výměnných stanic baterií v Henanu.

V Evropě se 15. srpna otevírá druhá stanice pro výměnu baterie

Ambiciozní plán

V domovské Číně má NIO nyní více než 1 000 stanic pro výměnu akumulátorů a v plánu je jejich zvýšení až na 4 000 do konce roku 2025. Zajímavé také je, že asi 1 000 stanic z celkového počtu je plánováno na výstavbu v jiných zemích, než je Čína. Náklady na výstavbu jedné stanice jsou dle oficiálních informací kolem 500 000 amerických dolarů, tj. asi 11,5 milionů korun.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky