AnalýzyNovinky

JP Morgan Chase koupila akcie NIO za 1,4 milionu dolarů

Společnost JP Morgan Chase & Co ve čtvrtek podala zprávu, v níž uvádí, že ke konci Q2 2022 vlastnila 5 628 106 akcií čínského výrobce elektromobilů NIO, což představuje nárůst o 33,12 % oproti Q1 tohoto roku.

Během Q2 tak společnost přikoupila celkem 1 400 319 akcií hodnota jejího podílu k 30. červnu činila 122 milionu dolarů.

V Q1 roku 2019 JP Morgan Chase koupila do svého portfolia 288 448 akcií společnosti NIO a celková hodnota k 31. březnu 2019 tak činila 1,47 milionu dolarů (cena akcií tehdy byla kolem 5 USD)

Co je JP Morgan Chase?

„JPMorgan Chase & Co. (NYSE: JPM) je jedna z nejstarších firem na světě poskytující finanční služby. Zaměřuje se především na investiční bankovnictví, finanční služby pro spotřebitele, drobné a obchodní bankovnictví, zpracování finančních transakcí, správu majetku a investice do soukromých podniků výměnou za podíl na jejich základním jmění. Je součástí burzovního indexu Dow Jones Industrial Average.“ – Citace z Wikipedie.

NIO zveřejnilo informace o dodávkách za červenec 2022

V době, kdy akcie NIO dosáhly svého ATH (All-Time-High) držela JP Morgan Chase více než 10 milionů akcií. Společnost poté prodala téměř 80 % svého portfolia a rok zakončila s 2 743 291 akciemi.

Slibná budoucnost

Aktuálně se k 12. srpnu 2022 pohybuje cena akcií společnosti NIO kolem 20,82 USD, přičem od začátku roku se jedná o propad kolem -34 %. NIO má v plánu během následujících měsíců vstoupit na německý trh, což by se mělo na ceně akcií projevit. Tento rok NIO expanduje nejen do sousedního Německa, ale také do Švédka, Dánska a Nizozemska. V těchto státech započně NIO svoji expanzi pravděpodobně s modelem ET7.

Zdroj: eletric-vehicles.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky