ElektromobilitaNovinky

NIO zakládá NIO Software Technology, která bude mít na starosti autopilota

Společnost NIO zakládá v Šanghaji svoji dceřinou společnost s názvem NIO Software Technology, ve které je 100 % vlastníkem. Jak už z názvu plyne, společnost bude zaměřená na vývoj softwaru a AI (umělé inteligence), pravděpodobně bude mít na starost NAD.

Kapitál na založení byl 50 milionů jüanů (tj asi 1,8 miliardy Kč.) a firma byla dle všeho založena dnes, tj. 27. července.

Jejím právním zástupcem je Qin Lihong, spoluzakladatel a prezident společnosti NIO, a do předmětu podnikání patří vývoj softwaru, služby integrace informačních systémů a vývoj aplikačního softwaru pro umělou inteligenci. Je tedy více než pravděpodobné, že na této společnosti bude v budoucnu vývoj NAD (NIO Autonomous Driving), což je ve zkratce autopilot a konkurence například k Full Self-Drivingu od americké Tesly.

Zajímavostí je, že se jedná se o jedinou společnost, kterou vlastní přímo NIO, která má v názvu slovo software. NAD bude k dispozici na modelech elektromobilů NIO postavených na nové platformě NT 2.0 – jedná se tak o NIO ET7, NIO ET5, NIO ES7. Funkce se může aktivovat za měsíční poplatek 680 jüanů , což je asi 2 500 Kč.

Německo spustí v roce 2023 testování autonomního řízení 4. úrovně s modely NIO ES8

Při zahájení dodávek modelu ET7 na konci března NIO uvedlo, že NAD bude postupně jako služba uvolňován dle regionů. Můžeme tedy předpokládat, že NIO Autonomous Driving v ostrém provozu uvidíme i na trzích, kam se společnost podívá ještě tento rok, tj. Německo, Švédsko, Nizozemsko a Dánsko.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Související příspěvky