ElektromobilitaNovinky

NIO zakládá NIO Software Technology, která bude mít na starosti autopilota

Společnost NIO zakládá v Šanghaji svoji dceřinou společnost s názvem NIO Software Technology, ve které je 100 % vlastníkem. Jak už z názvu plyne, společnost bude zaměřená na vývoj softwaru a AI (umělé inteligence), pravděpodobně bude mít na starost NAD.

Kapitál na založení byl 50 milionů jüanů (tj asi 1,8 miliardy Kč.) a firma byla dle všeho založena dnes, tj. 27. července.

Jejím právním zástupcem je Qin Lihong, spoluzakladatel a prezident společnosti NIO, a do předmětu podnikání patří vývoj softwaru, služby integrace informačních systémů a vývoj aplikačního softwaru pro umělou inteligenci. Je tedy více než pravděpodobné, že na této společnosti bude v budoucnu vývoj NAD (NIO Autonomous Driving), což je ve zkratce autopilot a konkurence například k Full Self-Drivingu od americké Tesly.

Zajímavostí je, že se jedná se o jedinou společnost, kterou vlastní přímo NIO, která má v názvu slovo software. NAD bude k dispozici na modelech elektromobilů NIO postavených na nové platformě NT 2.0 – jedná se tak o NIO ET7, NIO ET5, NIO ES7. Funkce se může aktivovat za měsíční poplatek 680 jüanů , což je asi 2 500 Kč.

Německo spustí v roce 2023 testování autonomního řízení 4. úrovně s modely NIO ES8

Při zahájení dodávek modelu ET7 na konci března NIO uvedlo, že NAD bude postupně jako služba uvolňován dle regionů. Můžeme tedy předpokládat, že NIO Autonomous Driving v ostrém provozu uvidíme i na trzích, kam se společnost podívá ještě tento rok, tj. Německo, Švédsko, Nizozemsko a Dánsko.

Zdroj: cnevpost.com

Mám rád technologie a nové věci, v minulosti jsem psal články zaměřené na společnost Apple pro velké české magazíny, v posledních pár letech jsem se ale přeorientoval na elektromobily. Pracuji v marketingu se zaměřením na SEO. Na NIO jsem poprvé narazil asi před 2 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie. Dle mého názoru má NIO obrovský potenciál a do konce dekády bude brand společnosti v podvědomí běžných lidí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Používáte blokování reklamy

Pokud chcete web používat, vypněte si prosím AdBlock nebo jiný blokátor reklamy. Děkujeme.