ElektromobilitaNovinky

Nový elektromobil NIO ES6 dostal zelenou na čínském trhu

Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií oznámilo nejnovější várku modelů, které se budou moci prodávat v Číně, a součástí je i nový NIO ES6.

Zápis do katalogu je posledním významným regulačním procesem, než je povoleno prodávat model v Číně. Nové NIO ES6 založené na platformě NT 2.0 měří 4 854 mm na délku, 1 995 mm na šířku a 1 703 mm na výšku a má rozvor 2 915 mm. Pro srovnání, aktuálně dostupný ES6 má délku, šířku a výšku 4 850 mm, 1 965 mm a 1 758/1 731 mm a rozvor 2 900 mm.

Nastavení LiDAR a kamery modelu jsou v souladu s ostatními aktuálními modely NIO založenými na platformě NT 2.0 – ES7, ET7, ET5, EC7 a nový ES8. Stejně jako ostatní modely NIO založené na platformě NT 2.0 i nový ES6 podporuje možnost elektrického tažného zařízení pro tažení přívěsu do 1,2 tuny.

Za zmínku stojí informace, že baterie pro model ES6 bude dodávat kromě společnosti CATL (Contemporary Amperex Technology Co. Limited) také nově konkurenční společnost CALB (China Aviation Lithium Battery). Jedná se o druhý model po novém ES8, který zahrnul CALB do svého regulačního spisu.

Baterie aktuálně obíhající v síti výměnných stanic baterií NIO dodává CATL. Polopevnou baterii společnosti o kapacitě 150 kWh bude dodávat společnost Beijing WeLion New Energy Technology. Nový model ES6 vypadá velmi elegantně a věřím, že i prodejnost toho modelu bude dobrá.

Zdroj: cnevpost.com

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky