ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO otevřelo první výměnnou stanici 3. generace v Evropě

Stanice se nachází ve Švédsku a oproti svým předchůdcům nabízí mnoho výhod.

Hledat ji můžete konkrétně v hlavní městě Stockholmu, kde vedle této stanice je také ultrarychlá, 500kW nabíječka. K 17. srpnu měla společnost NIO podle svých slov v Evropě 25 stanic pro výměnu baterií a 10 nabíjecích stanic.

NIO oficiálně představilo svou výměnnou stanici baterií 3. generace na akci NIO Day 2022 dne 24. prosince 2022. Výměnná stanice baterií 3. generace zvyšuje kapacitu jedné stanice na 408 výměn za den, což je podle společnosti o 30 % více než u druhé generace.

Aktuálně existují 3 generace těchto stanic, které se odlišují v kapacitě baterií, které jsou stanice schopny pojmout a také maximálním denním počtem výměn. Novější stanice také vyměňují baterie rychleji, než ty starší.

  • 1. generace – vnitřní kapacita 5 baterií, až 120 výměn denně
  • 2. generace – vnitřní kapacita 13 baterií, až 312 výměn denně (nejrozšířenější v Číně a Evropě)
  • 3. generace – vnitřní kapacita 21 baterií, až 408 výměn denně

Prvních 10 stanic pro výměnu baterií 3. generace společnosti NIO začaly fungovat v 10 čínských městech, což znamená začátek agresivní výstavby infrastruktury. Města, ve kterých byly spuštěny první stanice pro výměnu baterií 3. generace NIO, byly Šanghaj, Peking, Shenzhen, Hefei, Chengdu, Haikou, Wuxi, Zhengzhou, Qingdao a Harbin.

Mám rád technologie, videohry a v minulosti jsem psal příspěvky zaměřené na mobilní technologie a společnost Apple pro významné české magazíny. Telefony a Apple mě pořád baví ale trochu jsem se přeorientoval i na elektromobily. Pracuji v marketingu, na značku NIO jsem poprvé narazil asi před 3 lety a od té doby pravidelně přikupuji akcie.

Zdroj
cnevpost.com

Související příspěvky