ElektromobilitaNovinky
Trendy

NIO obdrželo investici ve výši 1,1 miliardy dolarů od vládního fondu z Abu Dhabí

Partnerství, které přešlo od diskuse k dohodě za pouhé tři týdny, demonstruje odhodlání Abu Dhabi investovat do technologických inovací a transformace čisté energie.

NIO podepsalo smlouvu o upsání akcií 20. června se společností CYVN Holdings, která prostřednictvím nákupu dalších nových akcií NIO a převodu akcií od stávajícího akcionáře investuje do čínské společnosti pro elektromobily (EV) přibližně 1,1 miliardy dolarů.

Kromě investice budou obě společnosti také strategicky spolupracovat na mezinárodním podnikání NIO, řekl William Li, generální ředitel společnosti NIO.

Investice CYVN Holdings do NIO přichází v době, kdy globální trh EV, zejména v Číně, rychle roste, což má za následek klesající závislost na ropě. Ropné země, zejména Saúdská Arábie, již tuto změnu aktivně přijímají a proto vstupují do teto oblasti podnikání. Nejedná se zdaleka o první dohodu v oblasti elektromobilů a rozhodně ani poslední.

Uvidíme, jak bude tato investice vnímána trhem a jaké budou dopady na globální cíle společnosti NIO.

 

 

Více než 15 let pracuji jako Business architekt v bankovním sektoru a díky tomu mám zájem o nové technologie a vše kolem digitalizace. Společnost Nio mě velmi zaujala svým inovativním přístupem, výborným PR a designem svých vozů, což by v budoucnu mohlo znamenat obrovský úspěch na celosvětovém trhu v oblasti elektromobility.

Související příspěvky