ElektromobilitaNovinky
Trendy

ET5 se začne v Dánsku prodávat 12. dubna, dostupné bude také v Německu

Na sedan ET5 čeká mnoho zájemců a podle všeho bude model extrémně populární. Nebude totiž tak drahý, jako vlajkový ET7 a přitom se bude jednat o klasické NIO tak, jak ho zákazníci znají.

Konkrétně 12. dubna se bude v dánské Kodani konat speciální launch akce, na které bude zahájen prodej zmíněné ET5. Pokud žijete v zemi, kde je dostupná NIO aplikace, tak si můžete koupit vstupenky, které jsou ale omezené.

NIO ET5

Model ET5 je nejlevnějším modelem v nabídce a cena startuje od 46 200 USD, což je asi 1 150 000 Kč. ET5 doplňuje vlajkový model ET7 a elektromobil jde přímo proti konkurenční Tesle Model 3, je také považován za jeho největší konkurenci. Mimo jiné bude zajímavé sledovat situaci na čínském trhu – číňané mohou spíše sáhnout po domácím produktu, než po konkurenci z USA.

Sedan ET5 byl oficiálně představen na NIO Day 2021 konaném 18. prosince 2021 a k tomuto dni bylo i možné elektormobil předobjednat. Dostupný byl zatím jen v domovské Číně a nyní se bude postupně dostávat do Evropy. Do sousedního Německa se model dostane v rámci týdnů. Připomínáme, že nabízíme službu dovozu elektromobilů NIO, tj. i když žijete v České republice, vůz NIO můžete bez problému koupit a používat.

Zdroj: twitter.com

Související příspěvky