ElektromobilitaNovinky

NIO dokončilo síť stanic pro výměnu baterie v okolí Xi’anu

Čínský výrobce elektromobilů tak dokončil pokrytí regionu 16 stanicemi pro výměnu baterií, které spojují 14 měst v provinciích Shaanxi, Gansu a Shanxi v severozápadní Číně

Tyto výměnné stanice jsou důležitou vstupní branou do východní a centrální oblasti ze západu, spojující města jako Xianyang, Hanzhong, Yan’an a Baoji včetně dálnice G5 Peking – Kunming a dálnice G40 Šanghaj-Xi’an.

Společnost NIO uvedla 6. července na akci NIO Power Day, že do roku 2025 v Číně dokončí síť výměnných bateriových stanic pokrývající 9 vertikálních dálnic, 9 horizontálních dálnic a 19 městských uskupení.

Výrobce očekává, že do roku 2025 bude mít po celém světě více než 4 000 výměnných stanic na baterie, z toho 1 000 v zahraničí, čímž se aktuálně myslí primárně Evropa. Do roku 2025 bude mít více než 90 % zákazníků NIO alespoň jednu výměnnou stanici v okruhu 3 kilometrů od svého bydliště, tvrdí zástupci NIO.

NIO

Cílem společnosti je mít v Číně do konce letošního roku více než 1 300 stanic pro výměnu baterií. K 30. listopadu mělo NIO v Číně 1 245 výměnných stanic. Zdá se tak, že NIO svůj cíl splní.

Zdroj: cnevpost.com

Související příspěvky